Шампионът на България Левски направи лека корекция в програмата си за лятната подготовка. Ръководството и треньорският щаб на „сините“ взеха решение да променят началния час на втората контролна среща на тима от предсезонния лагер, който се провежда в Правец.
В нея столичният гранд ще премери сили срещу отбора на Етър (Велико Търново). Мачът ще се изиграе във вторник (23 юни), като вместо първоначално обявения час, двата тима ще излязат на терена малко по-рано, за да проверят силите си в тази фаза на подготовката.
Оптимизиране на условията в Правец
Промяната в часа е продиктувана изцяло от желанието на треньорския щаб да осигури максимално добри условия за игра на футболистите и да се избегнат най-големите летни горещини. Левски вече стартира серията си от проверки с мач срещу Академик (Свищов), а двубоят срещу „болярите“ е следващата важна стъпка от тактическата подготовка на отбора.
В лагера на „сините“ цари сериозна мобилизация. Старши треньорът Хулио Веласкес използва тези контроли, за да интегрира новите попълнения в състава включително последното класно попълнение с опит в испанската Ла Лига, както и да обиграе ядрото на тима преди съдбоносните сблъсъци в квалификациите на Шампионската лига срещу Борац (Баня Лука).
Наред е Етър: Програмата на „сините“
Мачът срещу Етър се явява отлична възможност за Веласкес да даде равен шанс за изява както на опитните фигури, така и на по-младите таланти от школата на клуба. „Болярите“ от своя страна винаги са били корав съперник, който ще принуди „сините“ да покажат добро ниво на динамика и тактическа дисциплина, въпреки тежките физически натоварвания от двуразовите тренировки в Правец.
След тази среща за Левски предстоят още няколко ключови проверки на родна земя, преди отборът да се завърне в София за официалното представяне пред своите верни фенове, които вече масово изкупуват абонаментните карти за новия сезон.