Най-добрата българска ракета в историята Григор Димитров започна по перфектен начин участието си на турнира от сериите ATP 250 на трева в Майорка (Испания). Бившият №3 в световната ранглиста демонстрира отлична класа и пречупи съпротивата на австралиеца Марк Полманс, подпечатвайки билета си за следващата фаза на надпреварата.
Двубоят се очакваше с огромен интерес, тъй като това е първият официален мач за българина на тревна настилка за настоящия сезон 2026 и явява последна генерална репетиция преди най-голямото изпитание на лятото Откритото първенство на Великобритания (Уимбълдън).
Стабилност и перфектен сервис на тревата
Григор Димитров влезе в срещата изключително концентриран, показвайки, че бързо е намерил своя ритъм на специфичната зелена настилка. Българинът разчиташе на своя изключително ефективен първи сервис и марковия си сечен бекхенд, които не оставиха сериозни шансове за противодействие на Полманс.
Австралиецът се опита да бъде агресивен и да притисне първата ни ракета, но опитът и по-високата класа на Димитров си казаха думата в най-важните моменти от сетовете. Григор реализира ключови пробиви и затвори мача в своя полза, без да хаби излишни сили под горещото испанско слънце. Тази победа идва само ден след като самият тенисист призна в откровено интервю, че на този етап от кариерата си трябва да полага два пъти повече усилия, което го мотивира да доказва възможностите си единствено на себе си.
Поглед към Уимбълдън
Успешният старт в Майорка е отличен психологически импулс за Григор. Турнирът в Испания е ключов за натрупването на игрова практика на трева, където българинът традиционно се чувства много комфортно. Феновете и анализаторите вече виждат сериозен потенциал за дълга серия от победи в турнира, което би осигурило на Димитров перфектно самочувствие преди заминаването за Лондон.
В следващия кръг първата ни ракета ще се изправи срещу нов сериозен съперник, а целта пред него остава ясна надграждане на формата и атакуване на титлата в Майорка.