Четирикратната шампионка от Големия шлем Наоми Осака продължава да впечатлява тенис света! Японската звезда демонстрира изключителна форма на турнира в Бад Хомбург (Германия) и е само на една победа разстояние от достигането на исторически, първи в кариерата си финал на тревна настилка.
Устремът на Осака бе затвърден с категорична победа на четвъртфиналите, където тя буквално прегази Екатерина Александрова с 6-2, 6-2 за едва 59 минути игра. Японката показа тотална доминация, като записа серия от осем поредни спечелени гейма и заби 7 аса същия брой, с който се отчете и в предишния кръг срещу Елиз Мертенс.
Този триумф е ключов за бившата номер 1 в света, тъй като Александрова (№19 в ранглистата) се превърна в първата тенисистка от топ 20, която Осака побеждава на трева в кариерата си, след като преди това бе в серия от 8 поредни загуби срещу такива съпернички на тази настилка.
„Просто се опитвам да вървя напред. Целта ми беше да изиграя възможно най-много мачове преди Уимбълдън… Треньорът ми Томас ми помага да разбирам играта на трева много по-добре и в момента се чувствам наистина комфортно“, сподели Осака след мача.
Това е първи полуфинал за Наоми през сезона и едва втори в кариерата ѝ на трева след Нотингам през 2018 г. (където загуби от Ашли Барти).
За място на големия финал Осака ще се изправи срещу китайката Уанг Ксиню, която стигна до тази фаза без игра след отказване на Елина Свитолина. Това ще бъде първи официален сблъсък между двете в Тура.
Пътят на Осака в Бад Хомбург до момента:
1/16-финал: Победа над Магдалена Фрех (6-4, 6-1)
1/8-финал: Победа над Елиз Мертенс (6-3, 6-3)
1/4-финал: Победа над Екатерина Александрова (6-2, 6-2)
Ще успее ли Наоми Осака да вдигне първата си титла на трева точно преди Уимбълдън? Линк към пълния анализ и коментарите на живо ще откриете в секцията за коментари по-долу!